طرح توجيهي

درباره وبلاگ
موضوعات

طرح توجيهي

در مورد طرح توجیهی چه می دانید؟

يکشنبه پنجم 3 1398

در مورد طرح توجیهی چه می دانید؟ یک مطالعه برای پاسخ به سؤال بسیار ساده ای است که  آیا ایده مد نظر ممکن است؟ در حالی که به نظر ساده است، پیدا کردن آن اغلب شامل هزینه های قابل توجهی از انرژی برای جستجو در قسمت های مختلف است. مواردی مانند رقبای بازار، انتخاب های مالی، ملاحظات فنی و ساختاری، بسیاری از عواملی هستند که امکان ارزیابی راه اندازی هر کسب و کار جدید را در نظر می گیرند. در زیر، ما به شما اطلاعاتی خواهیم داد که آیا مناسب است که فرآیند تهیه پیش نویس طرح توجیهی را شروع کنیم؟

زمان مناسب برای بررسی طرح توجیهی

صرف نظر از اعتماد به نفس شما در محصول جدید یا ایده هوشمندانه شما، ، فقط حق بررسی توجیه آن در دنیای واقعی دارید به شرطی که طرح توجیهی برای آن کار تهیه نمایید. هر کسب و کار جدید باید قبل از شروع تولید و یا وارد شدن به بازار توسط طرح توجیهی  بررسی شود. در بیشتر شرکت های معتبر و بزرگ، یک طرح توجیهی قبل از تولید محصول ایجاد خواهد شد. این دسته از گزارش ها همچنین می توانند اطلاعات کمی را برای تصمیم گیری های دشوار در مورد مسیر آینده شرکت یا محصول فراهم آورند. اگر در مرحله بعدی در بازاریابی، گسترش یا گسترش کسب و کار شما با اختلافات داخلی مواجه شوید، طرح توجیهی می تواند با ارائه اطلاعات بیطرفانه به حل اختلافات کمک کند.

هنگامی که شما نیازی به توضیحات لازم ندارید

کارآفرینان ممکن است قبل از نوشتن طرح توجیهی ، وارد بازار شوند تا بتوانند پول و زمان را صرفه جویی کنند و اغلب بدون طرح توجیهی وارد بازار می شوند. این می تواند سودمند باشد اگر کسب و کار شما برای اولین بار در بازار در حال ظهور است، و یا می توانید یک عکس در مقابل یک کسب و کار جدید با موانع غیر قابل پیش بینی مواجه شود.

چه زمانی نیازیث به نوشتن طرح توجیهی ندارید

بنیانگذاران یا کارآفرینان، بر اساس تجربه شخصی یا مدل های تجاری مشابه، متوجه میشوند که فعالیت اقتصادی قابل توجیه است؛

شما هنوز معتقدید که نتایج پیمایش جدید معتبر هستند، و شما فکر می کنید که تغییرات خیلی بزرگ نبوده است، که نیازمند یک طرح توجیهی جدید باشد

هزینه های مالی و زمانبندی تکمیل پروژه مانع از به اتمام رسیدن طرح توجیهی می شود.

عناصر کلیدی طرح توجیهی

طرح توجیهی ممکن است شامل موضوعات مختلفی باشد که بر کسب و کار جدید شما تأثیر می گذارد، اما مواردی که اغلب به آن اشاره می شود یکی یا بیشتر از موارد زیر است:

فنی

در طرح توجیهی  بررسی می شود آیا شما دارای تکنولوژی خاصی هستید که شروع به کار برای شما مناسب باشد.

مقرون به صرفه بودن کار جدید

در طرح توجیهی شرایط اقتصادی فعلی و آینده را در نظر گرفته می شود که می تواند بر توانایی یا میل بازار برای خرید محصولات و یا خدمات خود همراه با هر منبع جریان نقدی تاثیر بگذارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره طرح توجیهی می توانید با مهندسین مشاور طرح ریزی مطسا تماس بگیرید.

(0) نظر
X